Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 XI 2017 roku kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Adresatami byli uczniowie z klas 0-III. Organizatorkami były: p. Gabriela Kaczmar i p. Aldona Odolecka-Frencel.


Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.


Głównym celem była popularyzacja tego święta i przypomnienie znaczenia najważniejszych słów, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi kojarzy się nam właśnie pluszowy miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Uczniowie przybyli do szkoły ze swoimi misiami. Maskotki były różne od bardzo malutkich po bardzo duże. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Dzieci poznały historię pluszowego misia. Uczestniczyły w konkursach. Panie przygotowały również pokaz multimedialny, podczas którego dzieci przypomniały sobie wszystkie bajki, w których bohaterem jest właśnie miś.