Rocznica Konstytucji 3 Maja

Akademię z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbyła się w naszej szkole 11 maja, przygotowała klasa 5a i 7a pod kierunkiem pani Krystyny Karasiewicz. Uroczystość, na którą przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele uświetniła obecność Pani Ambasadorowej Jolanty Rzegockiej.

Słowa Jana Pawła II "Bo przecież naród, który nie zna swej historii, umiera i nie buduje przyszłości" były mottem uroczystości. Program składał się z szeregu scenek, które w sposób bardzo sugestywny ilustrowały wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem przez Sejm Wielki w 1791 roku konstytucji, która była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie.

Konstytucja 3 maja wprowadziła ład i porządek do zanarchizowanych rządów magnaterii. W ten sposób opowiedziana historia na zawsze pozostanie w pamięci. Dopełnieniem całości była przepiękna oprawa muzyczna. Wysłuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Kap-Raczyńskiej. Na zakończenie uroczystości chór szkolny zaprezentował pieśń Boże, coś Polskę.