Przygody Koziołka Matołka w teatrze Syrena

30 listopada młodsi uczniowie z naszej szkoły obejrzeli w POSK-u spektakl pt. Koziołka Matołka przygody z Syreną. Przedstawienie zostało przygotowane z okazji 60lecia działalności Teatru dla Dzieci i Młodzieży Syrena. Londyński teatr stawia sobie za główny cel rozmiłowanie dzieci mieszkających na emigracji w kulturze i mowie polskiej.

Jest to także zbliżenie poprzez scenę do dzieł literackich. W spektaklu wykorzystano fragmenty z innych sztuk, np. Błazen i róża, Pinokio czy Szewczyk Dratewka. Naszym uczniom to przedstawienie bardzo się podobało. Spektakl wyreżyserował Sławomir Gaudyn, a kierownikiem produkcji była pani Krystyna Bell, obecny dyrektor teatru. Współpracujemy z panią Bell od kilku lat i zawsze chętnie przychodzimy do teatru w POSK-u, gdzie uczniowie kształtują artystyczną wrażliwość. Podczas spektaklu mogliśmy podziwiać również talenty naszych uczennic. Agata Biernat z kl. VIIc odegrała rolę Policjantki i Żołnierza, Laura Klupa z kl. IIb wcieliła się w postać Krasnoludka i Pirata. Całej ekipie teatralnej życzymy dalszych sukcesów!