Spotkanie z prof. Ch. S. Kraszewskim w Ognisku Polskim

6 marca uczniowie klasy VIIb pod opieką nauczycieli wybrali się do Ogniska Polskiego na wykład profesora Kraszewskiego, który jest wybitnym tłumaczem z literatur polskich, czeskich, słowackich oraz łaciny i greki. Charles Kraszewski to również znany i ceniony przez środowisko polonijne poeta. Był także redaktorem naczelnym The Polish Review w Nowym Jorku oraz dyrektorem polonijnego wydawnictwa PIASA Books Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce. Jego artykuły na temat polskich pisarzy znajdują się w rejestrach Polskiej Bibliografii Literackiej.
W 2013 roku otrzymał Nagrodę Literacką Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie. To niezwykłe wydarzenie literackie zorganizowane przez Instytut Kultury Polskiej poprowadziła dr Jolanta Rzegocka. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczestnikom pracy tłumacza oraz zaprezentowanie tłumaczeń wybranych dzieł poetyckich wybitnych przedstawicieli literatury polskiej.
Podczas wykładu profesor odczytał swoje tłumaczenia na język angielski wierszy poetów takich jak Kochanowski, Krasiński, Mickiewicz czy Słowacki. Zaprezentował również poetycki tekst pochodzący z epoki średniowiecza pt. Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią. Spotkanie literackie wzbogacone było piękną prezentacją multimedialną przybliżającą sylwetki polskich twórców literatury. W drugiej części wykładu dr Jolanta Rzegocka przeprowadziła bardzo ciekawą rozmowę z prof. Kraszewskim.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za piękną lekcję o literaturze polskiej, która zachwyca nie tylko Polaków.

ZałącznikWielkość
Image icon w1.jpg180.01 KB
Image icon w3.jpg142.22 KB
Image icon w4.jpg159.47 KB
Image icon w6.jpg139.47 KB
Image icon w5.jpg181.07 KB