Festiwal Poezji "Słowiańska Brosza"

Festiwal Poezji "Słowiańska Brosza" w SPK im. Lotników Polskich przy Ambasadzie RP w Lodnynie.

W dniach od 29 do 2 listopada odbywa się w Londynie już czwarta edycja Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Organizatorem festiwalu jest grupa artystyczna KaMPe, a jej współorganizatorem Redakcja "Poezji  dzisiaj". Jednym z punktów programu pierwszego dnia festiwalu było spotkanie organizatorów oraz uczestników  festiwalu z uczniami naszej szkoły. 29 października gościliśmy lidera grupy KaMPe Pana Aleksa Wróbla, Pana Aleksandra Nawrockiego, Alicję Kuberską, Agnieszkę Jarzębowską, Renateę Cygan. Współpraca z KaMPe to jedna z form uczestnictwa naszej szkoły w życiu polonijnym, jeden ze sposobów realizacji naszego naczelnego zadania jakim jest dbałość o polskie słowo, budzenie szacunku i miłoście do języka ojczystego oraz krzewienie go poza granicami kraju. Udział w festiwalu daje naszym uczniom możliwość zaprezentowania własnej twórczości poza szkołą, promowania jej oraz obcowania ze środowiskiem poetyckim.
Nasza współpraca z KaMPe wziąż owocuje. Została wydana już druga książeczka z wierszami autorstwa naszych uczniów. Antologię tę wręczyili młodym poetom organizatorzy festiwalu.
Festiwal był wspaniałą okazją do podsumowania konkursu poetyckiego przeprowadzonego w naszej szkole.Uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy.
Na program spotkania złożyły się: prezentacja utworów autorstwa uczniów naszej szkoły oraz przybyłych gości, pieśni patriotyczne w wykonaniu klasy IV.