Z wizytą w Ambasadzie

 

17 marca br. klasy gimnazjalne naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Ambasady RP w Londynie.

Celem naszej wizyty było spotkanie z Panem Ambasadorem Arkadym Rzegockim oraz zwiedzenie budynku polskiej placówki dyplomatycznej. Pan Ambasador przywitał nas bardzo ciepło, po czym opowiedział nam trochę o historii samego budynku i jego mieszkańcach, bo rzeczywiście niegdyś ambasadorowie mieszkali tam ze swoimi rodzinami.

Następnie podziwialiśmy wnętrze i wystrój Sali Chińskiej oraz gabinetu zwanego Złotym; piękne meble, obrazy na ścianach, freski i zdobienia na wszystkich zrobiły duże wrażenie. Niezwykle interesujący wykład o historii dyplomacji, roli posłów, etykiecie dyplomatycznej i znaczeniu ambasadorów we współczesnym świecie dał nam pan Janusz Wołosz, który w ambasadzie odpowiedzialny jest za sprawy edukacji i szkolnictwa. Cierpliwie też odpowiadał na wszystkie nasze pytania. A na koniec czekała nas jeszcze miła niespodzianka w postaci przekąsek i napojów.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, opuściliśmy budynek ambasady bardzo zadowoleni i wzbogaceni o cenną wiedzę. Niektórzy zaczęli nawet poważnie zastanawiać się nad karierą dyplomatyczną. Kto wie, może wśród naszych uczniów rośnie już jakiś przyszły dyplomata? Na pewno wizyta w polskiej ambasadzie może stać sie inspiracją w wyborze zawodu a także zachętą do nauki języka polskiego.

 

 

Zapraszamy do galerii